Çiftler İçin İdeal 15 Mükemmel Tatil Yeri

Kakslauttanen Arctic Resort, Finlandiya

arctic resort

Finlandiya’da vahşi doğanın ortasında, özel cam iglonuzun (kutup evi) içinde kızarmış ekmek yerken yıldızları ve eşsiz kuzey ışıklarını izlemekten daha romantik bir ortam hayal edebiliyo musunuz? Hayır, biz de edemiyoruz.

Kyoto, Japonya

kyoto-japonya

Travel + Leisure tarafından dünyanın en güzel şehri seçilen Kyoto inanılmaz yemekleri ve tapınaklarıyla ön plana çıksa da asıl sahnesini kiraz ağacı çiçeklerine borçludur. Bahar ayında Maruyama Parkında pembe çiçeklerin altında gezintiye çıkın ve nefes kesici Hanami festivalini yaşayın.

Atacama Çölü, Şili

atacama çölü şili

Dünyanın ikinci en kurak alanı Atacama Çölünde nemin olmaması nedeniyle eşi benzeri olmayan yıldız gösterilerini en net şekilde gözlemleyebilirisiniz.

Zanzibar, Tanzanya

Zanzibar, Tanzania

Bir zamanlar balıkçı evi olan bir kayanın üzerindeki The Rock Restaurant’ın 12 samimi masasından birisinde yer bulmak büyük çaba istese de bir kereliğine bile olsa bunu başardığınızda, Hint Okyanusunun ortasında güneş batarken taze balık yemenin her zorluğa değdiğini fark edeceksiniz.

Udaipur, Hindistan

Udaipur, India

Hindistan’ın en romantik şehri olarak bilinen Udaipur’da, gölün üzerinde yüzen çok sayıdaki saraydan birisinde, örneğin 18. yüzyılda inşa edilmiş resimdeki Taj Sarayında konaklamanın hazzını yaşayabilirsiniz.

Klevan, Ukraine

Klevan, Ukraine

Klevan‘ın ünlü aşk tüneline bir gün yolunuzu mutlaka düşürün. Endüstriyel demiryolunun bir bölümü olan bu yol, dünya üzerinde çiftlerin uzun, romantik yürüyüşler için tercih edebilecekleri en ideal mekanlardandır.

Nihiwatu, Sumba, Endonezya

Nihiwatu, Sumba, Indonesia

Endonezya’nın bu az bilinen adası dünyanın en iyi otellerinden birisini barındırıyor. Dünyanın aynı zamanda bu en iyi sörf otelinde sörf yapmayı denemek istemez miydiniz? Maceracı çiftler için mükemmelin ötesinde bir deneyim.

Santorini, Yunanistan

Santorini, Greece

Dar sokakları parlak beyaz ve mavi renklerle çevrili olan Yunan adası Santroni’de saatlerce dolaşıp ardından Akdenizin kayalıklarındaki köpüklü sularda denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kerala, Hindistan

Kerala, India

Hindistan’ın Kerala Kentinde lagünlerde, kanallarda ve nehirlede usulca yüzen teknelerden midye dalışı yapıp kendi yemeğinizi hazırlayarak ilişkinizi farklı boyutlara ulaştırın.

Savannah, Georgia

Savannah, Georgia

İspanyol yosunlarıyla kaplı meşe ağaçların oluşturduğu “Orman Şehri” olarak adlandırılan Savannah Abd’nin Georgia eyaletinde bulunuyor. Arnavut kaldırımlı sokakları, eşsiz kahvaltı mekanları ve tarihi evleriyleri de meşhur olan kentte 21 adet kent meydanı da bulunuyor.

Tabacon Grand Spa Thermal Resort, Arenal, Kosta Rika

Tabacon Grand Spa Thermal Resort, Arenal, Costa Rica

Arenal Volkanı’nın tabanında yemyeşil yağmur ormanlarının ortasında inşa edilmiş bir tatil köyünde dinlenin. Çiftlere özel bungalovlarda kalırken yanardağın mağmasının ısıttığı sularda vakit geçirirebilirsiniz.

Zermatt, İsviçre

Zermatt, Switzerland

Zermatt’ın karlı yamacında İsviçre’nin en görkemli tepelerinden birisinde Matterhorn’un manzarasının tadını çıkarın. Kış sporlarına meraklı değilseniz bile şömine başında şarap kadehlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Mavi Göl, İzlanda

Blue Lagoon, Iceland

Son yılların öne çıkan sıcaklıklarından İzlanda’nın Jeotermal suları. İzlandanın en çok ziyaret alan bu cazibe merkezide parlak mavi şifalı suların tadını çıkarın.

Alberta, Kanada

Alberta, Canada

Alberta’nın en güzel milli parklarından biri olan Banff National Park’ında yürüyün. Göller uzun çam ağaçları ve karlı uçurumlar ilişkinizi uçursun.

Bwindi Ormanı Ulusal Parkı, Uganda

Bwindi Forest National Park, Uganda

Gorillerle buluşmak için Uganda’nın ormanlarında yürüyüşler yapın. Her ilişkide biraz heyecana ihtiyaç vardır.

Dışarı çıkın ve dünyayı keşfedin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Derin Düşünme Problemi

Per Şub 15 , 2018
Share on WhatsApp Share on Facebook Share on Twitter Share on LinkedIn Share on Email Share on Telegram“Cogito ergo sum.” “Düşünüyorum öyleyse varım.” Bu cümle, batı tarihinin en etkili modern düşünürlerinden Fransız filozof Rene Descartes’ın kendi kendisine sorduğu şu soruyla verdiği yanıttır; “Dünyada kesinlikle emin olabileceğim bir şey var mı?” […]
descartes

Bu Yazıları da Okumak İsteyebilirsin